Hosté V. ročníku festivalu


Daniel Hůlka je český operní a muzikálový zpěvák (basbaryton) a herec. Je známý hlavně svými rolemi v muzikálech jako jsou Dracula nebo Monte Cristo. Věnuje se i sólové tvorbě v oblasti populární i klasické hudby. V roce 1995 vyhrál v konkurzu na titulní roli v českém muzikálu Dracula a stal se muzikálovou hvězdou. V červnu 1997 mu vyšlo první sólové album Daniel Hůlka. V roce 1998 uskutečnil své první koncertní turné s názvem Mise. V roce 1999 hrál svoji první filmovou roli, a to krále Brambase ve filmové pohádce Zdeňka Trošky  Z pekla štěstí. V prosinci téhož roku cestoval jako člen delegace, který odevzdal vánoční strom Svatému otci ve Vatikánu, a při téhle příležitosti zpíval na náměstí sv. Petra. Od 13. prosince 2000 začal účinkovat v hlavní roli muzikálu Monte Cristo, který autorsky připravili Karel Svoboda, Zdeněk Borovec a Richard Hes. 


Lukáš Langmajer se narodil 25.srpna 1980 v Plzni. Lukáš se v divadle pohybuje od svých třinácti let, a že by se mohl věnovat nějaké manuální práci kategoricky odmítá. Sám sebe považuje za velmi nezručného. Jeho domovské divadlo bylo dlouho v Plzni. Před časem přesídlil do Jihočeského divadla v Českých Budějovicích.  Po debutu ve filmu SKŘÍTEK se o jeho existenci veřejnost dozvěděla, až když začal natáčet celovečerní film debutujícího režiséra Tomáše Bařiny BOBULE a mladý 'Langoš' v něm společně s Kryštofem Hádkem ztvárňují ústřední dvojici sympatických podvodníčků. Hrál také ve filmech jako jsou Špindl, Babovřesky nebo Román pro muže. 


Jana Paulová je česká herečka, působila i jako zpěvačka a konferenciérka. V 80. letech hrála a zpívala v Semaforu ve skupině Josefa Dvořáka.  K vidění byla také v Hudebním divadle v Karlíně, kde vystupovala hlavně v muzikálech. Z mnoha uveďme Někdo to rád horké, Cikáni jdou do nebe, Pohádka máje aj. Jana také vystupovala v Městských divadlech pražských. Jana je k vidění ve filmech, pohádkách, seriálech a inscenacích. Z filmových rolí to jsou např. snímky: ANDĚL SVÁDÍ ĎÁBLA, BUBU A FILIP, PÁNSKÁ JÍZDA, JAK VYLOUPIT BANKU, SMRT KRÁSNÝCH SRNCŮ a v neposlední řadě nesmíme také zapomenout na trilogii KAMEŇÁK od režiséra Zdeňka Trošky, kde Jana společně s Václavem Vydrou ztvárnili jedny z hlavních rolí..


Pavel Zedníček je český herec, bavič a moderátor. Již během studií na brněnské JAMU vystupoval v Divadle na provázku v Brně, krátce po vystudování školy v roce 1973 však nastoupil do Činoherního studia v Ústí nad Labem. Zde hrál až do roku 1977, kdy dostal nabídku na angažmá v Divadle Na zábradlí v Praze.  V Divadle Na zábradlí hrál až do roku 1990. Poté pomáhal Karlu Heřmánkovi s rozjezdem jeho Divadla Bez zábradlí. Zde však nepůsobil delší dobu a v průběhu času účinkoval v dalších divadlech, např. Divadlo ABC nebo v Národním divadle. V současné době působí v Divadle Kalich. V televizi působil jako moderátor soutěže Kufr a pořadu Ptákoviny, na TV Barrandov moderoval se svým synovcem Jakubem pořad Kurňa, co to je? Působí také jako dabér (namluvil např. Ala Bundu ze sitcomu Ženatý se závazky či Franka Lamberta z rodinného sitcomu Krok za krokem). V roce 2017 si zahrál hlavní roli v televizním seriálu ČT Četníci z Luhačovic.


Vilém Čapek je český divadelní a seriálový herec a dabér. Po studiích na Konzervatoři v Praze velmi rychle zamířil na Moravu, a to přímo do Brna. Od roku 1997 je členem souboru Divadla Radost. Díky svému výraznému hereckému typu měl štěstí na krásné role, jako třeba Don José v Carmen, Limonádový Joe ve stejnojmenném westernovém představení nebo Claudius v Hamletovi. Kromě divadla se už přes tři desítky let věnuje také dabingu, slyšet ho tak můžete v oblíbených seriálech Krok za krokem, Divoká kočka, Buffy – přemožitelka upírů, Dům loutek nebo filmech Trestanec či Spider-man: Bez domova. Ve volném čase ale vyhledává aktivity spíše klidné. Rád chodí po horách, zvelebuje rodinný dům a doplňuje svůj seznam shlédnutých filmů.